Porażka z liderem. Jeziorak Iława – GKS Wikielec 1:2 (0:2)

Piłkarze Jezioraka przegrali po zaciętym meczu z GKS Wikielec 1:2 w 7. kolejce forBET IV ligi. Gola dla Jezioraka w doliczonym czasie gry strzelił Krzysztof Kressin. Po stronie rywali na listę strzelców wpisali się Jakub Górski i Michał Bartkowski. Obydwa zespoły kończyły mecz w okrojonych składach.

Przed rozpoczęciem niedzielnego spotkania dyrektor Jezioraka Zbigniew Szczypiński wręczył pamiątkową statuetkę Jakubowi Guli, który swoją piłkarską karierę kontynuuje w Unii Susz. Po tym miłym akcencie rozpoczęła się walka na boisku. Spotkanie idealnie ułożyło się dla gości z Wikielca, którzy już w 7. minucie objęli prowadzenie w meczu.  Po centrze z rzutu rożnego zbyt krótko piąstkował bramkarz Jezioraka Jacek Malanowski, piłka trafiła do Jakuba Górskiego, który umieścił ją w siatce.

Jeziorak w pierwszej połowie stracił jeszcze jedną bramkę a chwilę później zawodnika. W 32. minucie po kolejnym rzucie rożnym celną główką bramkarza Jezioraka pokonał Michał Bartkowski. Od 35. minuty iławianie grali w osłabieniu, bo za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę boisko opuścił Radosław Galas.

Jeziorowcy nie załamali się po stracie dwóch goli i po przerwie od razu ruszyli do odrabiania strat. Kolejne minuty upływały, a Jeziorak nie potrafił znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego w tej fazie spotkania Dawida Mazurowskiego. Siły wyrównały się w 77. minucie, gdy z boiska wyrzucony został za niesportowe zachowanie strzelec drugiej bramki dla gości Michał Bartkowski.

Kiedy już goście z Wikielca powoli cieszyli się z 3 punktów, a sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry kontaktową bramkę dla Jezioraka strzałem głową zdobył Krzysztof Kressin. Iławianie starali się jeszcze odwrócić losy spotkania, jednak nie zdołali doprowadzić do remisu. W 8. kolejce forBet IV ligi piłkarze Jezioraka zmierzą się na wyjeździe z Błękitnymi Orneta.

Jeziorak Iława – GKS Wikielec 1:2 (0:2)

Kressin 90+ – Górski 7, Bartkowski 32

Czerwone kartki: Galas 40 (Jeziorak, za dwie żółte) – Bartkowski 77 (GKS Wikielec, za niesportowe zachowanie)

Jeziorak Iława: Malanowski, Kolcz, Kowalski, Kressin, Święty, Kuciński, Parulis, Madej, Galas, Suchocki, Sagan. Rezerwa: Ciura, Kaźmierski, Foj, Figurski, Ksiuk, Kochalski, Czarnota.

GKS Wikielec: Mazurowski, Jajkowski S., Sobociński, Jajkowski M., Szypulski, Rosoliński, Korzeniewski, Jankowski, Górski, Wodzicki, Bartkowski. Rezerwa: Caban, Słomski, Turowski, Tokarski, Kacperek, Płoski, Wacławski.

Skład sędziowski: Kamil Żmijewski (sędzia główny), Maciej Godlejewski  (asystent nr 1), Damian Sadowski (asystent nr 2).

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji