Świetna seria Jezioraka Iława przerwana. Olimpia Olsztynek – Jeziorak Iława 1:0 (0:0)

W minioną sobotę podopieczni Wojciecha Figurskiego udali się na mecz wyjazdowy do Olsztynka. Niestety był to pechowy dzień dla Jeziorowców, którzy przegrali z gospodarzami 0:1.

Zawodnicy Jezioraka Iława nie utrzymali formy z poprzednich czterech spotkań, które kończyły się ich zwycięstwem. Trzeba jednak zaznaczyć, że zabrakło trzech piłkarzy z podstawowego składu: Jakuba Słomskiego, Radosława Galasa oraz Dawida Kowalskiego. Wszyscy trzej nie mogli wystąpić z powodu żółtych kartek.

Pierwsza składną akcję w 14. minucie gry przeprowadził Cezary Nowiński, który uderzył w kierunku bramki gospodarzy. Golkiper Olimpii sprostał jednak zadaniu i z trudem obronił strzał. Trzy minuty później Olimpia Olsztynek miała rzut wolny po faulu Michała Kwiatkowskiego. Świetnie dysponowany był jednak Kacper Włodarczyk, wybijając piłkę poza światło bramki. W 26. minucie Paweł Sagan oddał dobry strzał, lecz piłka powędrowała minimalnie nad poprzeczką. Tuż przed końcem pierwszej połowy kolejny raz mogliśmy liczyć na czujność naszego bramkarza, który znakomicie interweniował. Do przerwy utrzymał się zatem bezbramkowy remis.

Sześć minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania strzał oddał Krzysztof Kressin, jednak był on minimalnie niecelny. Po tym przeciwnicy szybko się zmobilizowali. W 54. minucie Łukasz Duch znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Jezioraka i umieścił piłkę w bramce.

Im bliżej było końca meczu tym iławianie mocniej atakowali szukając wyrównującej bramki. Gospodarze odpierali wszystkie ataki i starali się trzymać zawodników Jezioraka przed swoim polem karnym. Po jednym z dośrodkowań Wojciech Figurski główkował na bramkę Olimpii, ale olsztynecki bramkarz obronił strzał napastnika Jezioraka i gola nie było.

Iławianie do końca ambitnie walczyli o jeden punkt, niestety nie udało się zdobyć wyrównującej bramki.

Olimpia Olsztynek – Jeziorak Iława 1:0 (0:0)

Duch 54’ (Olimpia)

Jeziorak: Włodarczyk – Zalewski, Kressin, Kwiatkowski, Banaszek, Szczepański (Topolewski 46’), Stanikowski (Madej 59’), Nowiński, Świniarski (Figurski 59’), Sagan, Czarnota

Olimpia: Miara – Skurski (Mierzejewski 75’), Żórański (Kiliś 90’), Szantar, Górski, Kowalczyk, Wojciechowski, Usovich, Malinowski, Pisarkiewicz, Duch (Gburczyk 70’)

Żółte kartki: Banaszek 85’ (Jeziorak)

Sędzia: Jakub Moszczyński