Sparing: Jeziorak Iława – Huragan Morąg 1:5 (0:2)

W sobotę, 25 stycznia, Jeziorak Iława rozegrał mecz kontrolny z Huraganem Morąg. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 5:1, a jedynego gola dla iławian strzelił Wojciech Figurski.

Tak jak od początku okresu przygotowawczego, tak i tym razem trener Wojciech Figurski nie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Ze względu na kontuzje, pracę zawodową i inne obowiązki nie mogli zagrać: Jacek Malanowski, Michał Foj, Radosław Galas, Dawid Kowalski i Karol Kaźmierski.

Drużyna z Morąga wyszła na prowadzenie w 13 minucie meczu, kiedy po krótko rozegranym rzucie rożnym ładnym strzałem popisał się Rafał Maćkowski. Jeszcze przed przerwą po błędzie naszych obrońców rywale zdobywają drugiego gola po uderzeniu Mateusza Szmydta.

Druga połowa rozgrywana była w zmienionym składzie, na boisku zameldowali się zmiennicy. Kontaktową bramkę dla iławian zdobył Figurski, jednak już minutę później nadzieje na korzystny rezultat zabrał Jeziorowcom niezawodny tego dnia Maćkowski. Jeziorowcy, którzy grali w drugiej odsłonie w mocno odmłodzonym składzie, również mieli swoje szanse, ale ich poczynania cechowała duża nieskuteczność.

W końcowej fazie meczu swoją dominację na boisku podkreślili goście, gdy po błędzie defensywy Jezioraka, rzut karny pewnie wykorzystał Michał Ressel. W 90. minucie końcowy wynik ustalił Maćkowski, tym samym kompletując hat-tricka. Spotkanie sparingowe zakończyło się przegraną 1:5.

Jeziorak Iława – Huragan Morąg 1:5 (0:2)
Figurski 66 – Maćkowski 13, 67, 90, Szmydt 36, Ressel 82(k)

Jeziorak: Ciura – Kolcz, Sagan, Kressin, Neumann, Parulis, Miązek, Czarnota, Kuciński, Figurski, Madej
Zagrali również: Włodarczyk, Ksiuk, Lewandowski, Brejdakowski, Janiszek, Kochalski

Huragan: Lawrenc, Perlejewski, Stankiewicz, Ressel, testowany, Michałowski, Łysiak, Galik, Kolosov, Szmydt, Maćkowski

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji