Przeklęte karne!!! Motor Lubawa – Jeziorak Iława 1:1 p.d, reg. 1:1 (0:0), p.k 4:3

Niestety piłkarze Jezioraka odpali z rozgrywek Wojewódzkiego Pucharu Polski! Podobnie jak kilka tygodni temu w półfinale ze Zniczem Biała Piska, iławianie kolejny raz przegrali wojnę nerwów podczas rzutów karnych…

Przez całe spotkanie kibice byli świadkami kapitalnego widowiska, w którym padło wiele strzałów na bramkę, a kibice mogli zobaczyć wiele ciekawych akcji. W 15. minucie Jacek Malanowski obronił rzut karny, który egzekwował Cezary Sobolewski.

Obie drużyny cały czas atakowały, jednak więcej groźnych akcji było ze strony piłkarzy z Iławy. Bramki Motoru strzegł doskonale znany w Iławie Dawid Mazurowski. Popularny “Benek” kilka razy musiał interweniować, podobnie jak obrońcy lubawian. Jeziorak mógł wyjść na prowadzenie, jednak Adrian Zasuwa wybił piłkę zmierzającą do pustej bramki.

Po przerwie gra się nie zmieniła, dalej obie jedenastki z animuszem się wzajemnie atakowały. W drugiej części spotkania, jak zresztą w całym meczu, sporo pracy miał Jacek Malanowski. Kilka razy wykazał się znakomitymi umiejętnościami, nie pozwalając miejscowym na objęcie prowadzenia.

Pierwszy gol padł na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Wojciech Figurski i było 1:0. Piłka w tej akcji też odbiła się od słupka, lecz grający trener iławian był na posterunku. Niestety radość z gola trwała tylko chwilę, do wyrównania doprowadził Cezary Sobolewski.

W dogrywce żaden z zespołów nie potrafił przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Bliski zdobycia gola był Arkadiusz Kuciński, jednak piłka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki.

Zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne, które zawsze są loterią. Jedenastki lepiej wykonywali lubawianie, i to podopieczni Krzysztofa Malinowskiego zagrają 11 listopada w kolejnej rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Piłkarze Jezioraka w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 zagrają w Iławie z Olimpią II Elbląg.

Motor Lubawa – Jeziorak Iława 1:1 p.d, reg. 1:1 (0:0), p.k 4:3

Cezary Sobolewski 85′ – Wojciech Figurski 80′.

Motor Lubawa: Mazurowski, Sobótka, Gerka, Śnieżawski, Sobolewski, Szymański, Diemishev, Zasuwa, Goździejewski, Józefowicz, Chmielewski. Oraz: Kościński, Rogożyński, Zelmański, Rykaczewski, Złotowski, Olejniczak.

Jeziorak Iława: Malanowski, Kowalski, Kolcz, Kressin, Sagan, Galas, Kuciński, Czarnota, Figurski, Kwiatkowski, Tokarski. Oraz: Ciura, Madej, Kaźmierski, Stanikowski, Neumann, Szczepański.

Żółte kartki: Denys Demishev, Roman Śnieżawski – Dawid Kowalski, Wojciech Figurski, Patryk Czarnota.

Sędziowali: Dawid Wiśniewski (sędzia główny), Michał Pereszczako (asystent nr. 1), Monika Piekarska (asystent nr. 2).

Autor: Karol Synowiec