Przed meczem: Jeziorak Iława – Stomil II Olsztyn

W sobotę, 9 listopada o godzinie 13:30, Jeziorak Iława podejmie na własnym stadionie rezerwy olsztyńskiego Stomilu. Zapraszamy wszystkich kibiców do wspólnego kibicowania z trybun stadionu przy Sienkiewicza. Razem walczmy o siódmą ligową wygraną z rzędu!

Mecz ze Stomilem będzie rozpoczęciem domowego maratonu. To jedno z trzech spotkań rozgrywanych z rzędu, tydzień po tygodniu przy ulicy Sienkiewicza 1 w Iławie. Konfrontacja iławsko-olsztyńska będzie spotkaniem za przysłowiowe „6 punktów” bowiem obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli z prawie identyczną zdobyczą punktową. W przypadku wygranej iławianie odskoczą zespołowi z Olsztyna na 4 punkty i po rundzie jesiennej zadomowią się w fotelu wicelidera.

Jeszcze przed tygodniem to podopieczni Pawła Głowackiego byli wyżej w ligowej tabeli niż Jeziorak. Sytuacja zmieniła się po spotkaniu w Wikielcu, gdzie lider pokonał biało-niebieskich aż 4:0. Tym samym przerwał ich passę trzech wygranych meczów z rzędu.

Czołowym zawodnikiem oraz strzelcem olsztynian jest Mateusz Cetnarski – to piłkarz, który finalnie miał rozgrywać spotkania w pierwszej drużynie Stomilu, jednak na chwilę obecną mocno zasila drużynę rezerw. W sezonie 2019/2020 12. razy trafiał do bramki rywali (w spotkaniach ligowych oraz pucharowych). Cztery trafienia w całym sezonie zanotował również zawodnik urodzony w Iławie – Jakub Tecław, który podobnie jak Mateusz Cetnarski jest włączony również do kadry Piotra Zajączkowskiego.

Mecz sędziować będzie Mateusz Korneluk, a na liniach pomogą mu Marcin Grubecki oraz Mateusz Piechotka.

Przypominamy o darmowych biletach dla kobiet i młodzieży do lat 15, które czekają na was 7 oraz 8 listopada w biurze klubu.

Cena wstępu na spotkanie to 10 zł. Rodzina Jezioraka wchodzi za darmo.

Pierwszy gwizdek w sobotę 9 listopada o godzinie 13:30!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji