Podział punktów w derbach powiatu. Motor – Jeziorak 1:1

Remisem 1:1 zakończyły się czwartoligowe derby powiatu pomiędzy Motorem Lubawa, a Jeziorakiem Iława. W 66 minucie na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą Adriana Zasuwy. 10 minut później wyrównał Hubert Leszczenko. Spotkanie z powodu urazu przedwcześnie zakończył Radosław Galas.

Mecz dla 22-latka zakończył się już po 8 minutach. Po jednej z bezkontaktowych akcji, pomocnik położył się na boisku, oczekując na reakcję sztabu szkoleniowego. Po kilku chwilach zmienił go Maciej Banaszek.
Od początku spotkania przewagę mieli Jeziorowcy, którzy długo operowali piłką i szukali luki w obronie rywala. Defensywa Motoru była ustawiona bardzo nisko, dlatego tym trudniej było ją sforsować. Do przerwy mimo widocznej przewagi nie udało się zdobyć bramki.

Drugą część meczu lepiej rozpoczęli gospodarze. W 66. minucie Motor wyszedł na prowadzenie. Adrian Zasuwa przeprowadził indywidualną akcję, a następnie umieścił piłkę w siatce. Zawodnicy Jezioraka szukali wyrównania i już 11 minut później ta sztuka im się udała. W 77. minucie Hubert Leszczenko wykorzystał podanie Michała Kwiatkowskiego i doprowadził do remisu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Kolejny mecz piłkarze Jezioraka rozegrają 11 września, o godz. 13:00 w Mławie, a ich rywalem będzie Polonia Iłowo.

Motor Lubawa – Jeziorak Iława 1:1 (0:0)
Zasuwa 66′ – Leszczenko 77′

Żółte kartki: Nawrocki, Fafiński (Motor) – Sedlewski, Kressin, Leszczenko (Jeziorak)

Motor: Olejniczak – Fafiński, Zdunek (Krzywicki 70′), Skindel (Kuczyński 80′), Zelmański, Goździejewski, Gerka, Nawrocki (Szczepański 91′), Zasuwa (Gajewski 87′), Józefowicz, Ewertowski

Jeziorak: Urban – Abramczyk (Leszczenko 69′), Kressin, Kwiatkowski, Kuciński, Galas (Banaszek 8′), Sedlewski, Górski, Sagan, Imamoto, Kruczkowski (Kochalski 61′)

Skład sędziowski: Kamil Żmijewski (sędzia główny), Michał Krakowiak (asystent nr 1) oraz Kacper Adamski (asystent nr 2)