Pewne zwycięstwo. Jeziorak Iława – MKS Korsze 6:1 (2:0)

W sobotę pokonaliśmy MKS Korsze. Iławianie zdobyli aż sześć goli, tracąc tylko jednego. Po dziesięciu meczach, mamy pięć punktów nad drugą Concordią, z którą zagramy już w najbliższą sobotę.

Piłkarze Jezioraka byli zdecydowanym faworytem w starciu z MKS Korsze. W 22. minucie Paweł Sagan przedarł się przez kilku defensorów, obsługując znakomitym podaniem Tomasza Wacławskiego, a ten uderzeniem głową otworzył wynik. Popularny „Wacek” w 44. minucie pomknął prawą flanką, wrzucił piłkę w pole karne, futbolówka zaś powędrowała do Tomasza Sedlewskiego, który mocnym uderzeniem umieścił ją w bramce.

Goście, dopóki mieli siły, to grali przyzwoicie, w 45. minucie powinni zdobyć gola. 19-letni Maciej Jarguz został obsłużony świetnym podaniem z prawej strony, uderzył z powietrza, z lewej nogi, a piłka o centymetry minęła bramkę Dawida Ciury. Mogła paść piękna bramka.

Zapytaliśmy przed meczem Pawła Flisa, czy będzie celebrował gola, jeśli uda mu się strzelić. Popularny „Flisu” powiedział, że nie będzie cieszył się z gola, przeciwko byłemu klubowi, którego jest wychowankiem. Jak obiecał, tak zrobił, gdyż w 64. minucie trafił do bramki drużyny z Korsz, udowadniając szacunek do macierzystego klubu, w którym jeszcze w poprzednim sezonie występował. Nie celebrował tego trafienia, chociaż znakomicie odnalazł się w polu karnym, wykorzystując zagranie Cezarego Nowińskiego. W 73. minucie Tomasz Wacławski uderzył na bramkę Kamila Kotkowskiego, bramkarz odbił przed siebie piłkę, lecz Paweł Sagan skierował ją do bramki. „Sagi” mógł dołożyć przynajmniej jednego gola, niestety „obił aluminium”.

W 81. minucie goście strzelili honorowego gola, po rzucie rożnym. Piłkę głową do bramki skierował Piotr Sawicki. Minutę po tej akcji przypomniał o sobie Tomasz Wacławski, który strzelił na 5:1. W 90. minucie piękną akcję rozegrali między sobą Michał Kwiatkowski i Radosław Galas. „Kwiato” zagrał w piękny sposób do Galasa, a ten nie zmarnował wyśmienitej asysty, zawiązując worek z bramkami.

W sobotę Iławianie zgrają w Elblągu z Concordią.

Jeziorak Iława – MKS Korsze 6:1 (2:0)

Tomasz Wacławski 22′, 82′, Tomasz Sedlewski 44′, Paweł Flis 64′, Paweł Sagan 73′, Radosław Galas 90′ – Piotr Sawicki 81′.

Żółte kartki:

Brak

Sędziowali: Jakub Moszczyński (sędzia główny), Damian Dębski (asystent nr. 1.), Andrzej Jerszewski (asystent nr. 2.).

Jeziorak: Ciura, Słomski (85 Kressin), Zalewski (80 Kowalski), Kwiatkowski, Galas, Wacławski (86 Stanikowski), Sedlewski, Nowiński (67 Topolewski), Czarnota (80 Nastaj), Flis, Sagan.

MKS: Kotkowski, Branicki (64 Bukowski), Rzeźnik (62 Wołownik), Piwiszkis, Piotr Sawicki, Paweł Sawicki, Jędrzejewski, Krajewski, Harasim, Gąsiorowski (51 Stadnyk), Jarguz.

Autor: Karol Synowiec