Nieudana inauguracja Jezioraka. Polonia Lidzbark Warmiński – Jeziorak Iława 3:1 (0:1)

Wyjazd do Lidzbarka miał być pozytywnym rozpoczęciem rozgrywek, zanotowaniem trzech oczek i powrotu ze spokojną głową. Finalnie to zespół, który jeszcze rok temu grał w klasie okręgowej pokazał Jeziorakowi , że nie bez powodu znalazł się w forBET IV lidze.

Mecz rozpoczęliśmy katastrofalnie. Czerwony kartonik w 3 minucie meczu obejrzał nasz stoper Dawid Kowalski, który według sędziego przerwał stuprocentową akcję beniaminka tegorocznych rozgrywek. Po faulu sędzia podyktował rzut wolny, którego nie wykorzystała Polonia.

Zastąpienie luki w obronie było konieczne więc wymuszoną była zmiana Patryka Czarnoty, którego zastąpił nowy nabytek Jezioraka – Grzegorz Kochalski. Pomimo znacznego osłabienia to Jeziorak wyszedł na prowadzenie za sprawą trafienia Arkadiusza Kucińskiego w 27 minucie spotkania.

Polonia nie odpuszczała i cały czas atakowała bramkę Jacka Malanowskiego, jednak większość strzałów była niecelna lub bronił je goalkeeper biało-niebieskich, który aktualnie prezentuje doskonałą formę.

Do szatni schodziliśmy z uśmiechami na twarzy, ponieważ do 45 minuty na tablicy wciąż widniał wynik 0:1. Defensywę Jezioraka dopiero w 71 minucie rozbił Kamil Dajnowski, dobijając wcześniejszy strzał. Zaledwie dwie minuty później kubeł zimnej wody naszym piłkarzom na głowę wylał Paweł Łukasik. Swoją drogą ten piłkarz niewątpliwie zasługuje na MVP tego meczu.

Jeziorak wszystkimi siłami próbował odrobić straty. W granicach 70 minuty meczu na boisku zameldowało się dwóch nowych piłkarzy – Remigiusz Parulis oraz Michał Foj. Po 15 minutach dołączył do nich również debiutant w oficjalnym spotkaniu – Jakub Janiszek. Zmiany niestety nie przyniosły rezultatu w postaci zdobytych bramek. W doliczonym czasie gry gwóźdź do trumny wbił Mateusz Jurczak i finalnie z Lidzbarka przyjeżdżamy bez dorobku punktowego.

Jeziorak: Malanowski, Kolcz(72. Foj), Ksiuk, Kowalski, Sagan – Galas, Madej(71. Parulis), Czarnota[7. Kochalski(86. Janiszek)], Święty, Kuciński – Figurski

Rezerwa: Ciura, Foj, Parulis, Suchocki, Kochalski, Janiszek

Polonia: Gasperowicz, Zajączkowski, Dajnowski, Waląg, Wierzbowski, Gurov, Łukasik, Jurczak, Rodzeński, Kalinowski, Wanda

Rezerwa: Barchański, Ciesielski, Zapał, Dzierzkiewicz, Duda, Dobkowski, Wojciechowski