Jeziorak w ćwierćfinale! Motor Lubawa – Jeziorak Iława 0:2 (0:1)

Jesteśmy w ćwierćfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski! Piłkarze Jezioraka po emocjonującym spotkaniu pokonali 2:0 Motor Lubawa. Gola „do szatni” zdobył w drugiej minucie doliczonego czasu pierwszej połowy Grzegorz Kochalski. Na dwie minuty przed końcem zwycięstwo i awans przypieczętował Daniel Madej.

Przed meczem wiadomo było, że Jeziorak nie lubi grać w Lubawie. Wystarczy przypomnieć, że ostatnie zwycięstwo na Stadionie Łazienkowskim iławscy piłkarze odnieśli w 2007 roku!

Również w środowym meczu zespół z Iławy długo i ciężko pracował na awans. Od początku tempo gry nie było powalające, Jeziorak dominował, ale przez bardzo długi okres nie potrafił stworzyć klarownej sytuacji pod bramką gospodarzy. Bardzo aktywny był Radosław Galas, który starał się skrzydałami inicjować ataki Jeziorowców. W doliczonym czasie gry, po rzucie rożnym pod bramką Motoru najprzytomniej w polu karnym zachował się Grzegorz Kochalski i pokonał Piotra Sikorę.

Po przerwie Motor doszedł do głosu, coraz częściej zapędzał się pod bramkę Jacka Malanowskiego. Bramkarze byli momentami najjaśniejszymi punktami swoich ekip. W 88. minucie gry rezerwowy Daniel Madej wykorzystał świetne podanie Wojciecha Figurskiego i zdobył bramkę na 2:0. Tym samym zawodnik Jezioraka ustalił wynik spotkania, zapewniając awans iławianom do następnej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Motor Lubawa – Jeziorak Iława 0:2 (0:1)

Kochalski 45’+’2, Madej 88′.

Jeziorak: Malanowski, Kowalski, Kressin (90+2 Ksiuk), Święty (60 Madej), Figurski, Parulis, Galas (90 Kaźmierski), Suchocki (60 Kuciński), Kochalski (66 Kolcz), Sagan, Czarnota (90 Janiszek).

Motor: Sikora, Burchart, Sobotka, Zelmański, Sobolewski, Demishev (Gierka), Goździejewski (Konicz), Józefowicz, Kowalski (Bah), Olejniczak (Gajewski), Chmielewski (Zasuwa).

Skład sędziowski: Damian Krumplewski, Krystian Mucha, Michał Pereszczako.