Hat-trick Figurskiego i pewna wygrana w Korszach . MKS Korsze – Jeziorak Iława 0:4 (0:3)

W meczu 14. kolejki forBET IV ligi piłkarze Jezioraka wygrali na wyjeździe z MKS Korsze 4:0. Trzy bramki dla Jeziorowców strzelił Wojciech Figurski, a jedną dorzucił Łukasz Suchocki. Po szóstej wygranej z rzędu Jeziorak awansował na pozycję wicelidera.

Pierwsza część meczu należała do iławian. Nasz zespół całkowicie zdominował gospodarzy, którzy wyłącznie próbowali przeciwstawić się atakom Jeziorowców. Na pierwszego gola musieliśmy czekać do 35 minuty, kiedy to po dośrodkowaniu Arkadiusza Kucińskiego piłka trafiła na głowę Wojciecha Figurskiego i wpadła do bramki. Trzy minuty później było już 2:0 dla iławian. Ponownie w roli głównej wystąpił grający trener Jezioraka, który otrzymał doskonałe podanie od Łukasza Świętego. Najskuteczniejszy zawodnik forBET IV ligi nie zmarnował tej okazji i strzelił gola.

To nie był koniec popisów bramkostrzelnego napastnika Jezioraka. W 45. minucie Paweł Sagan dośrodkował piłkę w pole karne, idealnie na głowę Figurskiego, który wyprowadził Jeziorak na trzybramkowe prowadzenie. Było to 16. trafienie w sezonie grającego trenera Jezioraka. Po trzecim trafieniu „Figura” sędzia Krzysztof Mróz odesłał obie drużyny na przerwę.

Po przerwie gra się uspokoiła. Jeziorak nie musiał specjalnie forsować tempa ani rozpaczliwie bronić przed atakami gości, stąd druga połowa meczu nie była wielce atrakcyjnym widowiskiem. Obie strony przeprowadzały akcje ofensywne, ale brakowało dokładności w ich wykończeniu. Dopiero w 83. minucie, gospodarzy dobił Łukasz Suchocki.

Obecnie drużyna Jezioraka Iława z dorobkiem 31. punktów zajmuje 2 miejsce w tabeli. W kolejnym meczu na własnym stadionie Jeziorak będzie podejmował rezerwy olsztyńskiego Stomilu. Spotkanie zaplanowano na sobotę, 9 listopada o godzinie 13:30.

MKS Korsze – Jeziorak Iława 0:4 (0:3)

Figurski 35, 38, 45, Suchocki 83

MKS Korsze: Zięba, Solecki (85 Bukowski), Gąsiorowski (28 Gwizdek), Sawicki (46 Bociej), Gąsiorowski, Piwiszkis, Sawicki, Flis, Harasim (63 Jędrzejewski), Kozłowski (85 Stadnyk), Trafarski (72 Siwek) .

Jeziorak: Malanowski, Kolcz, Kressin, Święty, Figurski, Kuciński, Ksiuk, Madej, Galas, Kochalski, Sagan.