Czwarte z rzędu zwycięstwo Jezioraka. Olimpia II Elbląg – Jeziorak Iława 1:3 (1:1)

Niezawodny Wojciech Figurski i Jakub Słomski strzelili bramki dla Jezioraka w wygranym 3:1 wyjazdowym meczu z rezerwami Olimpii Elbląg. Iławski klub odniósł czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo i z 43. punktami zajmuje szóste miejsce w tabeli.

Piłkarze Jezioraka podtrzymali zwycięską passę. Po kiepskim początku rundy wiosennej zespół z Sienkiewicza pokonał kolejno Delfina Rybno, Warmię Olsztyn i Błękitnych Pasym. Kolejne trzy punkty zdobył w Elblągu w pojedynku z drugą drużyną Olimpii.

Spotkanie zaczęło się od zdecydowanych ataków gości. Szansę na pokonanie Ariela Szymonowicza miał Michał Kwiatkowski, strzelił jednak w słupek. W 22. minucie po dośrodkowaniu Radosława Galasa po raz pierwszy tego dnia na listę strzelców wpisał się Wojciech Figurski!

Olimpia z czasem zaczęła coraz groźniej atakować i jeszcze przed przerwą zdołała wyrównać. W 45. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się jeden z piłkarzy gospodarzy a odbitą przez Kacpra Włodarczyka piłkę z bliskiej odległości wpakował do siatki Oskar Kordykiewicz.

W drugiej połowie przedwcześnie musiał opuścić boisko Konrad Łabecki. Pomocnik gospodarzy nie ukończył meczu, po tym jak w 57. minucie otrzymał czerwoną kartkę za faul na Wiktorze Topolewskim. Minutę później Jeziorak wykonywał rzut rożny. Piłkę dośrodkował Cezary Nowiński, a celnym strzałem gola zdobył Jakub Słomski. Wynik na 3:1 swoim drugim golem ustalił Figurski pieczętując zwycięstwo swojej drużyny. Po 26. kolejkach spotkań grający trener Jezioraka prowadzi w klasyfikacji strzelców ex aequo z Sergeyem Gurovem z Polonii Lidzbark. Obydwaj napastnicy zdobyli po 17. bramek.

Olimpia II Elbląg – Jeziorak Iława 1:3 (1:1)

Kordykiewicz 45′ – Figurski 22′, 87′, Słomski 58′

Olimpia II: Szymonowicz – Sarnowski, Kazimierowski, Czernis, Łabecki, Panek (E. Filipczyk 46), Kordykiewicz (Gorzycki 46), Sobiecki, Mazurek, Baranowski (Kottlenga 32, K. Filipczyk 82), Szantyr (Branecki 70)

Jeziorak: Włodarczyk – Zalewski, Słomski, Kowalski, Topolewski (Banaszek 68), Kwiatkowski, Galas, Sagan, Nowiński (Stanikowski 85), Czarnota, Figurski

Żółte kartki: Łabecki 36′, Sarnowski 52′, – Galas 62`, Słomski 76′, Kowalski 82′

Czerwona kartka: Łabecki 57`

Sędzia: Wojciech Krztoń