Arek strzelił, Dancio tłukł, Spaghetti dobił. Jeziorak Iława – Olimpia II Elbląg 4:0 (2:0)

Jeziorak zdobył wczoraj cztery gole. Raz trafił Arkadiusz Kuciński, dwa gole z rzutów wolnych dorzucił Daniel Madej. Rywala dobił Jakub Szczepański, zdobywając pierwszego gola w seniorach. Jeziorak awansował na piąte miejsce w tabeli, tracąc punkt do podium.

Było to dość jednostronne spotkanie, w którym zdecydowanie dominował Jezioraka. W ósmej minucie błąd gości wykorzystał Arkadiusz Kuciński, otwierając wynik meczu. Dziesięć minut później przebieg meczu mógł się zmienić, lecz Dawid Ciura obronił strzał z rzutu karnego. W 28. minucie Daniel Madej uderzył piłkę z rzutu wolnego, a ta wpadła do bramki. Iławianie dalej atakowali, stwarzając wiele innych sytuacji. Więcej goli w pierwszej części jednak nie padło.

W drugiej części meczu Jeziorak dalej atakował. Bliski zdobycia pięknego gola był kapitan Jezioraka Krzysztof Kressin uderzając piłkę przewrotką. W 68. minucie Jeziorak egzekwował rzut wolny, Daniel Madej wykorzystał fakt, że była odsłonięta część bramki młodych elblążan. Po jego uderzeniu padła trzecia tego dnia bramka. Na siedem minut przed końcem doszło do zmiany w bramce Jezioraka. 17-letniego Dawida Ciurę w bramce Jezioraka zmienił 15-letni Kacper Włodarczyk, dla którego był to debiut w seniorach. W doliczonym czasie Wojciech Figurski wrzucił piłkę w pole karne na głowę Jakuba Szczepańskiego, a ten zdobył swojego pierwszego gola w przygodzie z dorosłą piłką.

Piłkarze Jezioraka w sobotę 19 września zagrają w Iławie z Olimpią Olsztynek. Początek meczu o godzinie 16:00.

Jeziorak Iława – Olimpia II Elbląg 4:0 (2:0)

Arkadiusz Kuciński 8′, Daniel Madej 28′, 68′, Jakub Szczepański 90′ + 4′.

Jeziorak: Ciura (80 Włodarczyk) – Kolcz (55′ Ksiuk), Kressin, Kuciński, Galas (77′ Kaźmierski), Madej (77′ Szczepański), Tokarski (65′ Figurski), Neumann, Stanikowski, Sagan (72′ Kowalski), Czarnota (75′ Kwiatkowski)

Olimpia II: Lechowid – Szmukała (68′ Kottlenga), Kazimierowski, P. Mazurek (65′ Jaźwiński), Poliński, Czernis (75′ Baranowski), K. Filipczyk, Perlejewski, Branecki, Wierzba, Łabecki (72′ Gójski)

Sędziowali: Krzysztof Mróz (sędzia główny), Ilona Paciorek (asystent 1.), Monika Piekarska (asystent 2.).

Widzów: ok. 350