header b

Grupa Energa została sponsorem strategicznym drużyny seniorów naszego klubu. Decyzja o współpracy została podjęta 2 listopada 2018 r. Zbieżne okazały się linie działania podmiotów. Grupa Energa wspiera lokalne działania sportowe, natomiast Jeziorak jest jednym z liderów na rynku lokalnym z perspektywą na grę w III lidze w niedalekiej przyszłości.
 
Jeziorak Iława to kolejna drużyna sportowa, w której wspieranie zaangażowała się Grupa Energa. Największym klubem, którego sponsorem jest spółka z Gdańska niewątpliwie jest grająca w Ekstraklasie Lechia Gdańsk. Uzyskanie sponsora strategicznego jest dla klubu z Iławy wielkim zastrzykiem energii do działania i ciągłego rozwoju. W województwie warmińsko-mazurskim jesteśmy jedynym klubem piłkarskim sponsorowanym przez Grupę Energa.
 
Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z  tak renomowaną spółką energetyczną, jak Energa. Liczymy, że współpraca zaowocuje  awansem sportowym jak i organizacyjnym naszego klubu. Mamy nadzieję, że sponsor strategiczny spowoduje zaprzestanie sięgania do historii w celu przypomnienia sukcesów a staną się one realne w najbliższym czasie. - mówi Andrzej Sobiech, prezes zarządu ITS Jeziorak.
 
Warmia, Kolejarz, ZKS, IKS, KP, KS i wreszcie ITR, a teraz ITS. Na przestrzeni lat Jeziorak działał pod wieloma różnymi nazwami, ale zawsze pamiętając o korzeniach, które wyrosły 6 grudnia 1945 roku. Pierwszy awans do III ligi (’85), później długo wyczekiwany awans do II ligi (’95) i pięć sezonów na zapleczu ekstraklasy. Chwilę wcześniej piękna przygoda w Pucharze Polski. W Iławie legendarny Górnik Zabrze pokonany 3:1, a Amica 1:0 i dopiero w ćwierćfinale w Poznaniu Iławski Klub Sportowy musiał uznać wyższość wielkiego Lecha. Tym samym Jeziorak stał się pierwszym na Warmii i Mazurach klubem, który dotarł do 1/4 finału Pucharu Polski. Inne kluby dokonały tego później. Kolejny złoty okres dla Jezioraka rozpoczął się w 2005 roku, kiedy stowarzyszenie działało, jako Klub Sportowy. Drużyna awansowała wtedy do III ligi i choć spędziła w niej zaledwie jeden sezon, później okazało się, że był to tylko przedsmak kolejnych sukcesów i wielkich emocji. Najpierw sierpień 2006 i sensacyjne zwycięstwo w Pucharze Polski 1:0 z Zagłębiem Sosnowiec - drużyną, która na koniec sezonu awansowała do Ekstraklasy. Następnie w 1/16 finału niewielka porażka 2:3 z Zagłębiem Lubin, późniejszym... Mistrzem Polski. Goście wygrali z Jeziorakiem między innymi po bramce Łukasza Piszczka w doliczonym czasie gry. W następnym sezonie Jeziorowcy znów przypomnieli o sobie piłkarskiej Polsce. Wygrana z II-ligowym ŁKS-em Łomża 3:1 i głośna porażka w 1/16 z Groclinem Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 1:2. Wtedy kibice znów nabrali apetytów na piłkę na wysokim poziomie w Iławie. Nie udało się w pucharach, udało się w lidze. W 2008 roku Jeziorak zwyciężył IV ligę i przy okazji reorganizacji rozgrywek, otrzymał wielką szansę występów w nowej II lidze. Aby sukces osiągnąć, należało wygrać dwumecz barażowy z Unią Tarnów. Tej batalii nie udało się jednak rozstrzygnąć ani w regulaminowym czasie gry, ani w dogrywce. Zadecydowała niezwykle emocjonująca i trzymająca w napięciu seria rzutów karnych. Ostatecznie Jeziorak wrócił na salony, gdzie spędził cztery kolejne sezony. Najnowszy rozdział w historii Jezioraka pisany jest od 2014 roku. Z powodów finansowych Klub Sportowy zawiesza działalność, a Jeziorak kontynuuje trwającą 70 lat historię pod skrzydłami Iławskiego Towarzystwa Rekreacyjnego. Od tego momentu sekcję seniorów prowadzi ITR, który następnie zmienia nazwę na Iławskie Towarzystwo Sportowe. Aktualnie zespół Jezioraka występuje w warmińsko-mazurskiej IV lidze.
 
Tradycyjnie już dziękujemy za zaufanie oraz witamy w Rodzinie Jezioraka!

Sponsor Strategiczny

GRUPA ENERGA sponsorem strategicznym Jezioraka 02 slim

Tabela - IV liga 2018/19

Najbliższy mecz ligowy

Datum So, 30. Mar. 2019 Beginn 16:00
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
Jeziorak Iława
Jeziorak Iława
-:-

Terminarz Jezioraka

Wojewódzki Puchar Polski
 
04.08.2018  17:00 - Płomień Turznica (w) 0:1 (0:1)
 
forBET IV liga - runda wiosenna
 
18. 30.03.2019 16:00 - Mrągowia Mrągowo (w)
19. 06.04.2019 16:00 - Zatoka Braniewo (d)
20. 13.04.2019 16:00 - Motor Lubawa (d)
21. 20.04.2019 16:00 - Granica Kętrzyn (w)
22. 27.04.2019 16:00 - Drwęca NML (w)
23. 04.05.2019 17:00 - Czarni Olecko (d)
24. 11.05.2019 16:00 - Tęcza Miłomłyn (w)
25. 18.05.2019 17:00 - MKS Korsze (d)
26. 25.05.2019 16:00 - Concordia Elbląg (w)
27. 29.05.2019 17:00 - Tęcza Biskupiec (w)
28. 01.06.2019 17:00 - Mamry Giżycko (d)
29. 08.06.2019 18:00 - Olimpia II Elbląg (w)
30. 15.06.2019 17:00 - Rominta Gołdap (d)
 
(w) - wyjazd
(d) - dom

Strzelcy Jezioraka

 
forBET IV Liga
 
BRAMKI:
9. Arkadiusz Kuciński, Wojciech Figurski
8. Daniel Madej
7. Łukasz Suchocki
6. Radosław Galas
3. Dawid Ksiuk
2. Michał Foj
1. Paweł Sagan, Łukasz Święty, Marek Murawski (samobójcza - Rominta Gołdap)
 
ASYSTY:
7. Arkadiusz Kuciński
6. Radosław Galas
5. Daniel Madej
4. Wojciech Figurski, Łukasz Święty
2. Łukasz Suchocki, Michał Foj
1. Aleksander Krajewski, Karol Kaźmierski, Patryk Czarnota, Krzysztof Kressin

Sekcja Medialna - dołącz do nas!

PROMO SEKCJA MEDIALNA2

Plan treningów Akademii

Wspierają nas

Miasto IławaIławskie Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji

Pamiątkowe Karty Jezioraka

promo karta druzyna
promo jeden procent energa
promo czlonkostwo 2019 poprawionejgp
JeziorakTV

Sponsorzy - dołącz do nas!

sponsor energasponsor abssponsor zawbudsponsor szynaka meblesponsor szynaka livingsponsor kompaniosponsor konstalsponsor animexsponsor dawid celanowicz1sponsor wodna farmasponsor exellent fasionsponsor spomersponsor turhensponsor largo haleesponsor motiv studiosponsor wpprintsponsor tomcolorsponsor ivendosponsor antares biuro rachunkowesponsor port 110sponsor inter partssponsor widrosponsor alibaba ilawasponsor dwssponsor uslugi autokarowe andrzej kujawskisponsor tanie koszsponsor wrmediasponsor olpatsponsor vet caresponsor zuralscy plsponsor lucarsponsor pluszaksponsor auto serwis galkasponsor osk prawkosponsor rembudsponsor wardromsponsor tartak selfsponsor elektrohurtsponsor pw pamisponsor restauracja u czapysponsor nord pol hatchery gerczaksponsor opcja ilawapartner partner agd rtvsponsor imagesponsor gromalsponsor stacja paliw dor jansponsor autobest klonowskisponsor uslugi transportowe grzegorz kaczynskisponsor uslug wieslaw orzolsponsor michal wilemskisponsor zwirownia matusiaksponsor baumar sponsor burzynskasponsor waran produkcja meblisponsor auto serwis lukasz bednarski